SKVERNELIO PARTIJOS PROGRAMINIS NUSIŠNEKĖJIMAS

SKVERNELIO PARTIJOS PROGRAMINIS NUSIŠNEKĖJIMAS

Kęstutis K.Urba

Mūsų šaunioji žiniasklaida kuo plačiausiai nušvietinėjo S.Skvernelio naujosios  partijos su pretenzija į kairįjį centrą ”nokimą” bei suvažiavimą: ”kokie gražūs žinomi ponai”, tačiau jų programinių nuostatų specifika palikta nuošalyje.

Joje krinta į akį šios esminės spragos. Lietuvos žmones jau septyni metai neramina dar labiau dėl dujų kainų įsišėliojusi kainų pasiutpolkė. Todėl naujieji gelbėtojai, suprantama, stumia populistinį receptą: mažinti PVM tarifus. Kai tikrasis daugiametės infliacijos negalės sutramdymas rinkos ekonomikoje tėra galimas per apnaikinto smulkaus ir vidutinio verslo bei, ypač, tokios prekybos regeneravimą mokestinėmis-investicinėmis lengvatomis. Tam, kad ir vėl rastųsi konkurencija už pirkėją kainų mažinimu. 

Mažytė iliustracija. Kiekvieną penktadienį greta IKI parduotuvės Jeruzalėje prie atvažiavusio ūkininko furgono nutįsta žmonių eilė nusipirkti tikro pieno, dar ir pigesnio 10 ct nei krautuvės. Užtenka pieno tik valandai – ne visi nusiperka to norėję, trūksta pasiūlos. Ir tai, tik vieną dieną savaitėje. Todėl prekybos centrai plėšia 40% nuo litro pieno kainos sau, tuo išsunkdami iš neprekiaujančių turguose ūkininkų jų sukurtą vertę – pieno supirkimo kaina tėra apie 25 ct. Furgono įsigijimui ūkyje reikia rimto kredito, o juos Starkevičius, ir Skvernelio ”Trojos arklys” – Pranckietis, gi toliau stumia stambiausiems.

Gi, naujųjų gelbėtojų – ”skverneliečių” peršama populistinė PVM mažinimo panacėja reikštų realybėje naujų milijardų į prekijų sąskaitas perpumpavimą, nes magnatai nė negalvoja mažinti kainas,o tik laukia naujos progos jas didinti, kai tik užjus perkamosios galios visuomenėje didėjimą su nauju algų, pensijų, pašalpų ūgtelėjimu! 

Užsienio politikai skirtoje programinėje skiltyje taipogi nerasime jokių naujų ekonominės geopolitikos vėjų, kuriuos keliantys europiniai dešinieji ar net Vašingtonas, prabilę apie vieningo pasaulinio minimalaus pelno mokesčio tarifo įvedimą iš tikrųjų atsiduria gerokai kairiau nei skverneliniai ”mentų mentalumo” ekonomikos ir valstybės valdymo analfabetai!

Išvada peršasi viena. Ši partija yra dar viena apgailėtina social-liberalumo grimasa, kuri neturi nieko bendra nei su realiu sveikuoju kairumu, nei su šviesaus atminimo Prezidentu K.Griniumi.

Gi, partinių programų lozungų anoniminių kopijuotojų rašeivų (Baškienė?) nusišnekėjimas kyšote kyšo jau iš demokratijai skirtos pirmos programos  dalykinės dalies paskutinės pastraipos, pagardintas raktažodžiais… ”Big Data economy”. Kažką girdėję, kažką matę, kažurioj pusėj, mados klyksme, tai kodėl gi ir šio lozungo neįrašyti? Daugiau lengvatikių užkibs, o kad tai nesąmonė – mažai kas supranta. Svarbu, kad partijos suvažiavime priimta ”iedinoglasno”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s