IŠMINUOTOJAS KLYSTA VIENĄ KARTĄ

IŠMINUOTOJAS KLYSTA VIENĄ KARTĄ

stutis K.Urba

 (ištrauka iš romano „Dosje 1700000077“)

Kęstutis K.Urba

  2020 m. LAPKRIČIO 06 d., Vilnius.   

              Ne tik Vienoje Prezidento rinkimams USA – islamistų teroro įvaizdis, bet  ir Vilniuje.  Prieš keletą dienų mačiau TV žinių titruose, kad Vilniuje vyriškiui amputuotas pirštas, o vakar, kai balsų skaičiavimo USA įkarštis pasiekė piką, TV3 parodė filmą apie perėjusį į musulmonų tikėjimą, buvusį kariškį, islamo teroristą Jusufą, kuris parengė penkias bombas ir kankinamas Pentagono su CIA ir FBI įsikišimu, net pirštų amputavimu,  pasakė ne viską.  Filmo aprašas yra toks:

Ketvirtadienis, lapkričio 5 d. 22:00 Nesuvokiama grėsmė -„Unthinkable“, United States, 2010 Buvęs branduolinių ginklų ekspertas Jongeris (akt. Michaelas Sheenas) išdavė savo šalį. Greitai po to, kai jis padeda bombas, jį sulaiko šalies antiteroristinis padalinys. Tačiau nors Jongeris sulaikytas, FTB agentei niekaip nepavyksta priversti jį atskleisti, kur padėtos bombos. Slaptųjų operacijų padalinio tardytojas “H” (akt. Samuelis L. Jacksonas) galbūt galėtų gauti atsakymą, tačiau, pamačiusi jo taktiką, agentė Brodi (akt. Carrie-Anne Moss) ima savęs klausti, ar tik policininkai nenusmuko iki teroristų lygio. O gal “H” iš tikrųjų turi priežasčių kovoti prieš ugnį ugnimi?[1],[2].

                      Prisirijau dulkių, lyg ir pradeda kabinti gerklę, todėl „įkalu“ ramunėlių arbatos ir dar „Theraflu nakčiai, bet miegai išsilaksto, kai pamatau aktorės, FBI pareigūnės panašumą į simpatišką Užupyje buvojusią Agintaitę, o bombų fabula ir jos pavardė –Brodi, kužda, kad čia kažkas nebe taip. Nematyta bent dešimt metų Agintaitė man pasipainiojo stotelėje prie vyriausybės gal gegužį, tai negi turiu daryti išvadą, kad ruošiamasi sprogdinti „brodą“ – Gedimino prospektą? Numerologija filme – žuvusiųjų prekybos centre skaičius 53 kuria užuominą į Seimą, nes adresas Gedimino 53, todėl, tikėtini taikiniai greta jo esanti buvusi „Talino“ parduotuvė ir, žinoma Gedimino 9, nes greta vyriausybės adresas yra 11, o LRT labarytis tik ką pasakė orų prognozėje temperatūrą 9 ir 11 laipsnių, nors gal buvo 8 ir 10. Sprogimai filme užstatyti penktadieniui, bet gal ne šiandienai, o kitam – 13-ai, kai seimas rinks savo vadovybę. Sumaiščiai sukelti ir dar įtaigai, kad „landsbergistai“ prisišaukė NATO su islamo problema, tai ir gavo dėl visų islamo kalėjimų. Šiandien „Žalgiris“ žaidžia su Madrido „Realu“, todėl pakvipo serija sprogdinimų kaip tada Ispanijos sostinės traukiniuose.  Kovo 11ą 2004 m.

Ir vėl man tenka vilktis į Mažvydo biblioteką prie kompo (– manąjį viRusu sukalė rusai),  o ne iki pavasario ištūnoti savo urvelyje Jeruzalėje – išlaukti kol praeis pandemija ir rasis vakcina. Ir vėl teks spausti spec.tarnybas, bet ar tai ne spąstai man?  Primetu veiksmų planą. Pirma, nustatyti, ar nebus psichologinio poveikio priemonių vykstant autobusu. Kurgi nebus. Pirmas tipelis prie stotelės rudai vyšniavos koloristikos apranga. Antras – prie žalio tilto kariška lauko uniforma nuo galvos iki kojų. Trečias pastebėtas  už nugaros autobuse, kai išlipinėjau Tumo-Vaižganto. Net krūptelėjau – juodabarzdis aštroko profilio tikras kalifas, jei ne sultonas. Bet su oranžiniu gobtuvu. Sekliui „morkai“.

Žinau, kad reikia apžiūrėti Seimo aplinką, bet prisėdu ant suoliuko ir pagal antrą plano dalį surenku 10:00 skubios pagalbos telefoną 112. Atsiliepia moteriškė, kuriai susakau tokį tekstą: „labas rytas. Turiu reikalą į policiją, kuriai priklauso prevencija. Prieš keletą dienų TV žinių titruose mačiau informaciją, kad Vilniuje vyriškiui amputuotas pirštas. Vakar – balsų skaičiavimo USA dieną TV3 iškišo filmą apie teroristą su pirštų amputavimu ir bombomis. Yra trys galimybės. Pirma – kad tai atsitiktinis sutapimas. Antra – kad man pakišta „kiaulė“, tam kad sukelčiau ant kojų visą policiją ir man gerokai kliūtų: nuvežtų į Vasaros gatvę. Trečia baisiausia – rusų spec.tarnybos per savo agentūrinį kanalą iškišo TV3 islamo teroro įvaizdį prieš seriją sprogdinimų.“.  Kokio tipo teroras? Jei rytoj atidaro Astravo AE oficialiai, tai kvepia dar ir nešvaria – radiacine bomba. Juk filme buvęs kariškis panaudojo branduolines medžiagas, o prognozuotas aukų skaičius dešimtys milijonų.  Skambinu savanorių vadui į Kauną – nekelia. Susirandu vadovybės apsaugos tarnybos opero telefoną – nekelia. Atsiliepia saugumo departamentas – ten šį sykį dėmesingas vyrukas, kuris padėkoja už informaciją.   Paskambinu specifiniu atsarginiu numeriu policijos operui, nes moteris prie skubios pagalbos galėjo neįsikirsti į reikalą ir policijai neperduoti informacijos. Policininkas atsargus – iš karto sako, kad tai sutapimas. Atsakau, kad taip nemanau ir dėstau antrą galimybę. Policininkas sako, kad jei susakiau tarnyboms, tai policija nesikiš. Pacituoju įstatymą – prevencija priskirta jai. Išdėstau trečią galimybę. Policininkas prieštarauja, nes su CŽV kalėjimu Vilniuje baigta. Sakau, kad juridine prasme taip, tačiau ne viešoje erdvėje. Pagaliau, jis sako, kad perduos policijos psichologams.  Atsidūstu – pagaliai strateginei maskolių operacijai į ratus sukaišioti. Dabar teliks detalės – pareiškimas Vilniaus Apygardos vyriausiam – pažįstamam Justui Lauciui. Suku link Mažvydo, bet ten tarpduryje ryški Norvegijos vėliava ant tipelio striukės. Breiviką įmušinėja į smegeninę? Eikit jūs po velnių – apsuksiu Seimą tris ratus, reikia ramiai viską pasverti, o gal ir Ramūną ar Lauryną sutiksiu.

Sutinku prie vienų  rūmų kampo automobilyje Šablinską, o prie kito – Algirdą. Pasimojuojame iš pagarbaus atstumo rankomis. Ne laikas dabar kutentis makroekonomikoje, nes pakvipo ne tik paraku.  Trys keliai – kaip tose pasakose. Pirma – atsitiktinumo galimybė tarnyboms labai tikėtina, nes jie neturi serijos triukų per TV3 išklotinės. Kad ir su tomis sovietinių laikų  kaukėmis nuo maro, kurios tipo, gali saugoti ir nuo visrusų. Antra, kad tai spąstai man lyg ir kimba. Šį rytą spaudos apžvalgoje psichologai psichiatrai, kurie kalba apie pandeminį nerimą visuomenėje, o jei į prospektą sukviesiu policiją, tai man negerai baigsis su visu šiuo įvaizdžiu. Betgi, labai jau panašu į trečią – artėjantį terorą. Todėl tarnybos privalo keliais išvaikščioti tą piršto amputavimą ir aiškintis, kas į TV3 programą tokiai dienai pakišo tokį filmą, kuris kuria gudrią  išankstinę įtaigą, kad tai islamo teroristai, o ne kažkokie maskoliai grušnikai jais sumanipuliavę.

O gal piršto amputavimo nebuvo? Gal „nuhakinę“ ir mano TV pakišo tokią dezinformaciją, kad realybėje pasirodyčiau lunatiku haliucinuojančiu? Ir ne tik, o absoliučiu psichu, kuris…. fui, išsituštino laiptinėje. Užpyliau žvyru naują „kremliaus dovanėlę“ ir kaukę pandeminę numestą nuspyriau. O feisbuke man frajeris parašė diskusijoje dėl covidiotų, kad tai „šū…ina liga“. Šlykština smegeninę ir vėl kodavimu natiurmortu, juolab, šiandien ant žvyro „gavniukų“ pametėti  dar du daiktai – šiukšlių maišelis ir pašto dėžutės durelės su numeriu 301.  Automatiškai viską vėl tėškiu vaizduotėje Putleriui į langą ir apsivynioju mintyse švaria drobe pagal karo psichologijos  rekomendacijas.  Žinoma, galima kreiptis į policiją, bet kas iš to? Vis tiek nieko nedarys. O saugumui, kad maskoliukų tarnai laksto iš paskos ne pirma diena – nusispjauti: jie kremliaus „zasranų“ nemedžios. Jei putleris įsakė – „močit v sortyry“, tai tie ir vykdo ukazą. Tokie jau jų tarnybų metodai.  Bet negi man surengė tokį „koncertą“ antroje galimybėje? Ar ne per daug garbės, kad ir turint sesers vyrą ambasadorių? O kas, jei jie rengia trečią, tačiau atsitraukimo variantui, jei šis būtų atskleistas, bent jau man atkeršyti susiruošė? Rusai yra emocionalūs, ir ne vien šaltas protas juos valdo.

Vyksta intelektų karas. Kas ką pergudraus ar bent jau pralįs į pasąmonę.  Tokiame kare tenka gliaudyti ne juokais grandinėles – Drezdeno policijos kriminalistas, tiriantis tų melejardo vertės brangenybių pagrobimą iš muziejaus įsiropštus pro langą –  p Lange, Hitlerio asmeninis virėjas irgi Lange, prancūzijos buvęs gynybos ministeris Lange, o Rita Miliūtė išsidirbinėja savame LRT „Lange į valdžią“ barokiniame studijos  interjere pigiausiomis replikomis.  Taip kabinamas įvaizdis, o kas nemoka  jo skaičiuoti – geriau neužima kontržvalgyboje vietos.

Jei rusas iškiša gerą greitosios  mediką Samarskį savo serijale, o LRT „Išpažinimai“ – šeštadienį vėlinėms pateikė gailestingą samarietį, kuris gelbėjo plėšikų sumuštą piligrimą keliavusį iš Jeruzalės į Jerichoną, bei blogus kunigus ir levitus,  tai lauk covidinės atakos arba Vilniaus Jeruzalės  kunigų seminarijoje  arba ir  ten esančiuose senjorų namuose.  Veryga išmetė „vyšniavos koloristikos“ įvaizdžio Čaplinską iš užkrečiamų ligų centro vadovų? Abu geri –stumia vienas ant kito. O kodėl vakar vėl šėtono skaičius  – „999“? Tam, kad islamo arabiškas įvaizdis iš „1001“ atrodytų realistiškiau, o ne pritemptas. Stipriai vakar iš seimo tribūnos kalbėjo tas matematikas apie covidinių duomenų rinkimo jovalo neatsakingumą. Jame spec.tarnyboms „krauti“ sau reikalingą įvaizdį – pats tas.

Jei vėlinėms iškišo ir Urbo kalną su Saudargo kodu“7“ ir dar seniūną Karklės kapinėse tokį Urbį, tai žinok, kad ir ant Urbų giminės vėl sutvenkti debesys. Nepasiskųsi.  Gi Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Pašilis yra stumiamas į Europinius teisėjus, nors tas  pasirašęs savo ukazą, kuris itin susiaurina piliečių įstatymu numatytą teisę – skųsti prokurorą, tai žinok, kad tokioje valstybėlėje teisingumo ir teisės viršenybės nėra, o grušnikai  sau šaudo prie Šilutės ir danielius aptvaruose. Kodėl gi? „Daniel my brother“ yra žinoma  to vakarų simbolio – gėjaus Elton Johno daina. Gi dabar Čmilytė ir Aušrinė vėl itin sureikšmino gal trisdešimčiai tūkstančių aktualią LGBT partnerystės  temą, pareiškę, kad tai esminė Žmogaus teisių, ( už jas ne pirmas dešimtmetis dar nuo Reigano kovoja JAV politikai),  problema. O ką socialinės-ekonominės žmogaus teisės surašytos tarptautiniuose dokumentuose mažiau svarbios Lietuvoje, kurioje dvidešimt kartų daugiau – virš 600 tūkst. materialiniame skurde atsidūrusių?  Atseit, gėjai žudosi. Bet, gi žudosi ir bankrutavę ar vargo nepakeliantys, tai kurių velnių pūsti politikoje tą kremliui reikalingą gėjų dūdą? Juk Jerichono sienos, kai izraelitai užtrimitavo, seniausiai sugriuvę. Betgi, ir pikantiškas tas protestuotojų vaizdelis, kai papūtė į dūdą, o iš jos –liepsnų kamuolys.

Pasakiau, telefonu, kad, jei nori daugiau informacijos, tai tegul man pasiskambina. Kad ir dėl vakar scenos kryžių apdovanojimuose iškištos „Vienos miško pasakos“. Sulauksi. Nurašys ant durniaus, ant spėlionių. Betgi, Vienoje, ne fantazija, o realūs žuvę, bei naujas emocinis smūgis visam vakarų pasauliui su baltu įvaizdžiu. Baltams ir žiemos laikmečiui. Kremliaus džiaugsmui, kad jų planai pildosi.

                                                     (b.d.)


[1]  https://www.delfi.lt/tv-programa/event.php?id=340244630  

[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Unthinkable

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s