VIENOS KRAUJAS – KODAS 1001

VIENOS KRAUJAS – KODAS 1001

stutis K.Urba

 (ištrauka iš romano „Dosje 1700000077“)

Kęstutis K.Urba

  2020 m. LAPKRIČIO 04 d., Vilnius.   

               Prezidento rinkimams USA – islamistų įvaizdžio teroras Vienoje[1].  Hm…Ką tik buvo du išpuoliai Prancūzijoje –  Lione nupjovė galvą istorijos mokytojui Pate ir atakavo Nicoje  Notr Damo (Dievo Motinos) katedroje peiliu tikinčiuosius – trys žuvo. Kas tai – pavieniai žudikai ar, vėl gi, gerai organizuota, kremliaus tarnybų surežisuota ir per GRU agentus – mulas sukursčius ekstremistus  įvykdyta akcija? Kruopščiai kryžiažodinio mąstymo „specų“ suplanuota su visa pasąmonine įtaiga su skaičių, pavadinimų ir kitų gudrybių pramušinėjančiomis emocijas panauda.

Kas yra Viena Lietuvai ir pasauliui? Tai klasikinės muzikos centras – Mocartas, Haidnas, Bethovenas, Štrausas su operete „Vienos kraujas“ ir valsais. Tai ir visa istorija su neišduotu Lietuvai  KGB pulkininku Golovatovu, „pasižymėjusiu“ sausio 13-ą. Pasauliui Viena tai ir diplomatijos bei … šnipinėjimo intrigų sostinė.  Kas yra Viena man? Mūsų smarkiausias giminės vyras prie Vienos su Karaliaus Jono Sobieski kariauna ten pergalingame mūšyje sustabdė turkų veržimąsi į Europą.

Ką tik buvo Prancūzijos Prezidento E.Macrono vizitas į Vilnių. Galvažudžiai – Golovatovas.  Koks gi eina įvaizdis pagrindinėje žiniasklaidoje? Pradėkime nuo numerologijos. Ant Vienos policijos automobilių jų iškvietimo telefono numeris 133. USA gyvena 330 mln. – skaičius išmestas per LRT „Kas? Kur? Kada?“. Kraupaus nusikaltimo data 11 -03  – užuomina atbuline data  į kovo 11. Rinkimus USA LRT  komentuoja USA ambasadorius. Kažkas tame yra. Pate –  simbolinė pavardė, nes prancūzai išrado patefoną. Patefono įvaizdis ir Kalvarijų gatvėje prie kavinės „Charlie“. Beveik „Šarli-chebdo“.  Netoli nuo to nevykusio sprogdintojo, kur, atseit, sumaišė laidus išpuolio vietos. Bet, kad tą „naciką“ pas mus iškišo per karinį paradą Maskvoje birželio 24-ai. Tad nereikia mūsų mulkinti.

Vienna shooting: What we know about 'Islamist terror' attack - BBC News

Ant teroro vykdyto šešiose Austrijos sostinės vietose žemėlapio Graben aikštė ir Zalcgirio kvartalas. Kokios gi asociacijos sukasi GRU operacijų planuotojų galvose?  Grabai ir „Žalgiris“, kuris tik ką puikiai pasirodė Prancūzijoje, įveikęs „Asvelą“ bei susargdintas Rokas Jakubaitis, kuris įtrauktas į 50 perspektyviausių NBA. Nepatinka man visa tai, oi kaip nepatinka. Kaip ir žinia apie pažinoto kompozitoriaus Fausto Latėno mirtį – ne tik muzikinė, bet ir garsiosios plačiame pasaulyje gailestingumo maldos sukūrimu, šventosios Faustinos, gyvenusios kukliame butelyje Antakalnyje netoli Karo akademijos, (užsiaubinimo) tema, kurią sureikšmino ką tik LRT. Popiežiaus 100-mečio metams dar viena  nauja auka. 65 metai – ne tas amžius, kai turi virsti ąžuolai. Too young to dye. O ir jo sūnaus Kristupo, gyvenusio ir Kalifornijoje mirtis Ulonų gatvėje 2014-11-11  pakankamai miglota. Fausto giminėje – partizanai: tiksliai nepamenu tėvas ar senelis? Berods, tėvas. O grušnikams Faustas tai pirmiausia FAUST patronas – nacių granatsvaidis mušęs rusų tankus.

                      Vakar naujo Seimo nariams buvo įteikinėjami pažymėjimai. Svarbi diena, nes buvo ir pirmos naujos koalicijos derybos dėl sutarties. Ką „užmetė“ spec.tarnybos? Juodas automobilis sparnu kalėsi į stulpą. Vairuotojas vos įkaušęs – baudžiamosios atsakomybės nėra. Užtat jo salone – TV rodo, atseit, buvo kvaišalų ir oranžinis liberalus įvaizdis. Tiesiai ant konservatorių sąjungininkų, kurie nori dekriminalizuoti marihuaną.tarnybos turėtų tikrinti – ar ne specialiai stuktelėta, tiesiog, dėl įvaizdžio tokią dieną 11-03. Vakar vėl pranešimas – jau ketvirtas pastaruoju metu apie naujas 5 mirtis nuo COVID19. Tiesiai metamas siaubas pagal konservatorių rinkiminį numerį – lygiai 5. Jų pergalę rinkimuose prima kitą ankstų rytą LRT pranešinėjo Galadauskaitė-Siparė neregėtu rudu apdaru. Atseit, nacikai – rudieji įveikė socialius raudonuosius.  Drabužio kalba – mėgiamas spec.tarnybų triukas. Nėra rudųjų tarp konservatorių – tik trispalviai ir užsimaskavę kenkėjai – raudonieji. Bet kadangi jų gretose daug politinių kalinių ir partizanų giminių, tai grušnikams jie rudieji. Kaip ir trolių fabrikams.  Vakar buvo ir keista I.Šimonytės drabužio Seime kalba – juodai juoda. Dienai po vėlinių – ne itin. Bet triukui su juodu automobiliu – tinka.  Kaip jie išsirikiavo trumputėje spaudos konferencijoje – Viktorija Čmilytė su smulkių juodų dalelyčių suknia, greta tamsios aprangos  Gabrielius ir geltonšvarkė su juodu golfu Aušrinė Armonaitė bei I.Šimonytė. Blogiausias atvejis – nuo karantine buvusios Viktorijos tipo pagal maskolių legendą juoda  juoda liga ant Gabrieliaus, kuris nenori nuotolinio darbo Seimo plenariniams posėdžiams. Kad nebūtų e-klastočių. Bet jam gali užmesti bacilą, kaip ir sūnui pavasarį Romoje, paskelbs, kad COVID19 ir nugydys su didžiulėmis pasekmėmis sveikatai. Taip daroma. Atseit, nenorėjo nuotolinio – ir pats gavo. O ir informacija apie Rozovos užsikrėtimą labai jau dera – rusai yra aukos.  Versija – jų diversija. Net ir su autoįvykiu. Mažai tikėtina, bet tikimybė teigiama. Tegul VAD gvildena, nes Seimas ir jų betarpiška aplinka. O ir prokurorams parašysiu. Yra rizika –turi būti ir prevencija. O kurios mergužėlės susiję su kuriomis tarnybomis – galima paspėlioti. Logika tokia – jei drabužio kalbą pritaikė LRT konservatoriams per pergalę, tai, tęsinys – ir Seime. Kad LRT įsitvirtinę galimi piktadariai galimai darbuojasi ir toliau, rodo vakarykštis ryto programos Alpių kriminalas su savižudžiais paaugliais, bei per pietus iškištas bėdavojimas dėl paauglių savižudybių per pasaulinę prevencijos dieną. Atseit, visos tos savižudybių manijos  nuo vakarietiškų  alpių – nuo Austrijos.

Bet grįžkime prie V ienos ir Prancūzijos. Sostinė Viena ir tik ką nuskambėjęs maksimalus susirgusių per parą kiekis 1001, kai siaubas kaustė Prancūziją. Viena ir vienas. Lingvistiškai labai gražiai dera. O prasminėje plotmėje? „Tūkstantis ir viena naktis“ – garsiosios arabų pasakos.  Tai ar bus tik pasaka apie arabų teroristus Vilniuje ar grušnikai vėl norės jais sužaisti ir Vilniuje ar kitur Lietuvoje?  Žinant jų įžūlumą tikėtina, kad ne tik pasaka. Vienoje šaudynės greta operhauso ir Sinagogos. Ką atakuotų Vilniuje?  Sinagogą Pamėnkalnio gatvėje prieš tai įsirengę bazę apleistame knygyne „Rotas“ – gal iš ten ir šautų „Faust“ patronu ir netoli esantį viešbutį „CONTI“ užatakuotų. Kodėl jį? Todėl, kad užsieniečiai ir dar „Vikontas de Braželonas“ – prancūziškas įvaizdis. III Vilniaus policijos komisariato panosėje.  Ką dar? Žydų geto teritorijoje netoli Prancūzijos ir Austrijos ambasadų esančius  „Stiklius“.  Geriau nereikia, todėl Laurynui jau spėjau atraportuoti. Prevencija – policijos reikalas, bet kad jie tokių kryžiažodinių semantikų negliaudo, o saugumo struktūros?  Kažkaip man jie pabendravus telefonu – ne visai tie.  Kokia islamistų nukreiptų ir Vilniuje išpuolio rizika? Teigiama. Gal 0.4. Kodėl? Todėl, kad ir šį rytą maskolių braižo agentūra man iš paskos. Autobuse, stotelėje prie Žalio tilto ir Mažvyde. Užkniso.  Kada tikėtina? Muzikos globėjos Šv.Liucijos dieną, kai Švedijos ambasada pagloboja koncertą šv.Jonų bažnyčioje. Arba šį vakarą, kai „Žalgiris“ kausis su Madrido „Realu“.

Dar yra keletas problemėlių. Kodėl vakar LRT užsienio žinių redaktorė pietų metu kalbėjo apie prieštaringus duomenis, kai ryte ir RTVI, ir Maskvos žinios ne tik pranešė apie keturis sulaikytus teroristus, bet ir juos, iškėlusius rankas virš baltų apdarų ir parodė. Kodėl ta Živilė iš LRT bliuznijo niekus? Negi nemoka dirbti su informacija? Tiesiog, nedavė žinoti, kad Vienos policija dirba normaliai.  Jei šaudyta šešiose vietose, keturi suimti, vienas nušautas, o šį rytą  tas likęs  su mėlynu apdaru sulaikytas Lince – Hitlerio gimtinėje, tai kaip ir tvarkosi, nors tas vienas nukautas ir buvo žinomas, nes norėjo kovoti už ISIS Sirijoje. Bet tokių Austrijoje  buvo devynios dešimtys. O vakare jau pranešta apie visus 14 sulaikytų. O gal, tiesiog, kažkurios tarnybos nelinkę rodyti organizacijų ir perša pavienio manijako versiją?

Kur dar išlindo maskoliškos „golovoriezų“ – galvažudžių ausys? Ogi, žinia iš Pravieniškių kalėjimo, kad ten numiro 62 metų Kražių moterų peiliu žudikas. Tipiška užuomina – padarė ir jį. Arba pakišo panašų lavoną, jei anas buvo kalėjimo agentas, o laisvėje – žudikas. Nepatinka man ir ta LRT „Kas?Kur?Kada?‘ ką tik iškišusi klausimą apie tai – kuris mūšis vadintas ir Eglėkalnio?  Pasirodo, ir Žalgiro, nes ten greta Griunvaldo buvo ir  Tanenbergas –  eglių kalnas. Graben, Zalcgiris ir Tanenbergas. Tinka. Iškišo ir smuiko virtuozą Nicolą Paganini. Vilnius žinomas kita smuiko įžymybe – Enšteino draugu čia gimusiu ir augusiu Jaša Heifecu. Todėl kliūti gali net filharmonijai, nes netoli Aušros vartai su Popiežiaus atminimo ženklais.  Tai kas gi svarbiausia? Žinoma, kodai  „1001“ su penkiukių kaišiojimais, golovoriezai – galvažudžiai su GOLOVATOVO istorija – rusai atrodytų aukos šiame kontekste, na ir „muzikinė“ Fausto mirtis. Po Antanėlio ir Daunoro. Visas mirties domino.   Parašysiu prokuratūrai – užrašys, kad spėlionės arba nieko neatsakys.  Policijai? Klaus – ar žinote ką nors konkrečiai? Nors prevencija yra jų pareiga. Kad ir mūsų giminės atveju. Juk Vėlinių laikotarpis buvo pakankamai „urbanizuotas‘. LRT iškišo reportažą apie Karklės kapines pajūryje su seniūnu Urbiu, o kitą dieną – apie tako į Urbo kalną Nidoje remontą už 700 tūkst. eurų. Beveik, kaip Saudargo skambučių numerologija. O ir pusbrolio Motiečiaus, kur dirba klinikose, pavardę Šv.Kotrynos bažnyčioje iškišo su koncertu. Nes Krakėse yra Kotryniečių vienuolynas, ir, matyt, ten suplanuota bacila atakuoti po mokytojos ir pradinukės ligos,  ir šv.Mišias, kur klebonauta ir paties Mikalojaus Daukšos. Po Šeduvos malūno savininko Zigmanto Daukšos mirties.

Kaip dirba maskoliai prieš mane? Ėjau ryte apsipirkti daug – savaitei. Išėjus iš „Rimi“ pasitiko  šviesiaplaukė su šuneliu neįprastu apdaru – juodu baltais krašteliais. Trauro įvaizdis. Kitą rytą – Visų šventųjų anksti ryte jungiu televizorių – juodas ekranas su baltu brūkšniu. „Pradžiugino“ – po trijų laidotuvių per keturis mėnesius siaubiaką maskolius vėl  krauna. Pasiskambinu operatoriui – tas pataria kaip perkrovinėti, niekas nesikeičia, už rašo inžinierių iškvietimą. Susakau, kad čia spec.tarnybų banditai „nuhakino“ – jis abejoja, tačiau signalas netrukus atsiranda. Vakare žiniose iš nuo Marijampolės iš  Šunskų, kurių fazanyną tik ką pristatė Kelmickaitė  kriminalas – pavogta senovinių pinigų kolekcija. Kitą dieną – įlipta per vonios langą Kėdainių rajone ir pagrobta 10 tūkst. eurų:

Lapkričio 1 d. apie 21 val. Kėdainių r., Šlapaberžės k., pastebėta, kad iš namo, išlaužus vonios langą, pavogta apie 350 svarų sterlingų, apie 11 000 eurų ir įvairūs auksiniai papuošalai. Nuostolis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 3 d.

Ir viskas tos spec.tarnybų braižo Marijampolės-Kėdainių gaujos, kur nužudė Ievą Strazdauskaitę teisminio nagrinėjimo paafišuoto TV kontekste. Buvo atsiradę Kėdainių autobusų stotyje, kur laukiau pusantros valandos autobuso į tėvoniją. Nes Marijampolė-Kėdainiai mano giminės maršrutas. Gudriai svoločiai vadovavimo ir tai gaujai įvaizdį klijuoja.

                      Dabar, matyt, eina gaujos likučių įvaizdis. O kad aš daug nespurdėčiau – mane elementariai „pakodavo“ – šunelis ir Šunskai. Bet pasikrauti TV, tai turėjau programą  „Aris“. O tai jau antiteroro juodai baltas siaubinimas su „pumų“ – prokuroro Irmanto „ženklu“ kaišiojimu net Mažvyde, kur išminčiaus Gaono, patobulinusio Talmudą  jubiliejui – 300-os gimimo metinės skirta paroda ir ko gero prieš maskolišką Vienos ataką, nes kas gi kitas, jei ne aš pats, išgvildensiu tą visą pašėlusią maskolių spec.tarnybų semantiką ir duosiu „Arui“ darbo.  Intelektualiai subtilu. Kuo dar kodavo? Kai užsukau į azero kebabinę, ten atsirado cigonka ir geltonstriukis, paprašęs paskolinti savininko sūnaus 5 eurus irki lapkričio dešimtos. Tas pasakė, šlovė Alachui ir davė tris. Bei pasikalbėjo apie vedybas.  Pasitikslinau parėjęs:  lapkričio 10 pagal katalikų kalendorių yra Šv. Leono – uošvio vardas, o kosmonauto Leonovo žydro megztinio analogas trynėsi prie dantų kabineto, kur man ištraukė skaudamą dantį. Pavasarį, irgi, buvo autobuse, kai maskoliai per išėjimo į atvirą kosmosą erdvę numarino amerikiečių astronautą. Ilgos kremliaus rankos. Tada – pavasarį  patriukšmavau, o rudenį – tuo pačiu. Ir galvok – suleido man ko nors dantų kabinete, ar nespėjo susiorganizuoti. Ką gi visa tai reiškia? Ogi, kad gal lapkričio 7d. numatytas naujas maskolių išpuolis prieš mūsų giminę: amžinatilsį gal uošvienė Gertrūda, kuri yra gražiame amžiuje. Geltona – mirties spalva dar nuo Užupio laikų, kai po Motinos laidotuvių po mano langu į sieną atrėmė karsto imitaciją. Bet geriau, nereikia, tu, kate, škac, mirtie visados škac, nuo Urbų ir visos Lietuvos. Tačiau gi  pasaulio pagedusio taip paprastai nesutaisysi.

                                                     (b.d.)


[1] https://www.bbc.com/news/world-europe-54798508

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s