VALSTIEČIAI TEBEŠAUDO SAU Į KOJAS   

VALSTIEČIAI TEBEŠAUDO SAU Į KOJAS   

Kęstutis K.Urba

Pastarieji įvykiai susiję su trijų Lietuvos miestų – sostinės, Kauno ir Klaipėdos paštų pastatų prichvatizavimu „pagal Jaroslavą“, didžiųjų prekybos tinklų apmokestinimo atsisakymas valstiečių frakcijoje Seime dėl pseudoekspertinės „ špargalkės“  ar valdančios daugumos „girnapusės“ platesnėje politikoje –Kirkilo ir Bernatonio nerangumas bei nenuovokumas, verčia bent glaustai pakomentuoti šiuos neeilinius pastarųjų dienų įvykius. Kadangi po Visuotinio Lietuvos mokslininkų suvažiavimo, prieš dešimt minučių pasibaigusio Kovo 11-os salėje, esu itin gerai nusiteikęs, tai  pasidalinsiu keletu esminių pastebėjimų pačia linksmiausia forma.

 

Trijų Lietuvos „pačto“ pastatų paskirtys

Vakar Seime  išėjęs iš rūsio labai stiprus Jauniškis man pabėdavojo, kad nebenutuokia ką daryti, nes gavo slaptą informaciją apie suregztą besiveržiančio į laisvę Matijošaičio Daktaro planą „3G“, kuriuo numatyta:

  • Paversti Klaipėdos „pačtą“ kazino, kadangi žino, kad Simonas ruletėje visada stato ant juodos, o Bilotų Agnė mėgsta iš peties kirsti pokerį
  • Kauno pačtą prichvatizuoti ir jame įkurti „Metropolis GOGO“ (restoraną su striptizu, kur šoks ir ant prekystalių), kad atitrauktų dėmesį nuo Kauno metro projekto žlugdymo
  • Vilniaus pastatą Gedimino prospekte už juokingą 10 mln. Eurų kainą be atkato paversti totaliu tatuiravimo ir dar auskarų įvėrimo į nosį bei uodegą paslaugų teikimo centru

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „klaipėdos paštas“

 

Biznis garantuotas – juk tai tokios deficitinės vietos didmiesčiuose, kur dar ir pilna naivaus jaunimėlio, pageidaujančio išsipaišyti kaip indėnai su visokiais genderiniais obalsiais. Todėl, Grubliauskas Klaipėdoje ir suskubo pats perimti tą gardų kasnį. Šimašius Vilniuje – nesusiprato: per lėtas, nes nepučia dūdos.

Pasukęs gerai galvą ir pasikonsultavęs su euroemisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu , tuoj pat radau politiškai valstybinės svarbos alternatyvų sprendinį – su Jauniškiu geriau nejuokauti:

įkurti visuose trijuose pastatuose valstybinio „Lietuvos pašto vaistinių“ skyrius, patikint visą vadybą „Kukuraitis sūnūs Carite ir Ko“, kad pardavinėtų visus vaistus vietoje ir dar „pačtu“  tik pensininkams. Ir  su minimaliu 7-15 proc. antkainiu bei tuo nukonkuruoti visą vietinę ir tarptautinę  vaistinių mafiją, neregėtai užsikeliančią visus antkainius. Taigi, kad Pertusino buteliukas    anuomet kaštavo net 32 kapeikas, o dabar gi, nepatikėsite… tik 2 eurai 25 centai[1]. Jaučiate mafijinį aukso kasyklų alsavimą?

Tokios valstybinės įmonės rentabilumas bei konkurencingumas yra garantuotas šimtu procentų, kadangi visos valytojos, krovėjai, pakuotojai – išpakuotojai ir durų uždarinėtojai  yra ir „Maltos ordino“ savanoriai be jokių dronų ar su jais. Tad Kukuraičiui beliktų susimokėti tik už elektrą ir šildymą žiemą. Jis netrukus nukonkuruotų „Benu“, o po to, net ir „gintarinę“. Kokios politinės pasekmės?  Kukuraitis taptų metų žmogumi, neabejotinai šoktelėtų Agnės Širinskienės reitingai, o svarbiausia – nereikėtų Šapokai ir Nausėdai sukti galvos dėl pensijų didinimo 3 eurais 25 centais, kadangi senjorai visą piniginės turinį  atlikusį nuo išlaidų maistui ir statymo ant žirgų lenktynių bei pogrindinių gaidžių kautynių, tebeišleidžia vaistams.

Beje, tokį planą šį rytą Seimo tarpduryje pasiūliau Aurelijui Verygai, ir jis ne tik labai nudžiugo išvydęs manyje tų valstybinių vaistinių ligoninėse dar vieną šalininką – tačiau ir susimąstė. Betgi, kodėl dar iki šiol jo nesudorojo ta mafija – taip ir nesuvokiu.

Belieka padaryti išvadą, kad valstiečiams ir šį kartą pristigo fantazijos bei nuovokumo dėl Danijos ekonomikos studijų stokos. Jose gi pasakyta, kad laimingiausioje pasaulyje valstybėje, net trečdalis BVP yra sukuriamas valstybinių ar jų sukooperuotų su privačiu kapitalu įmonių dėka.

 

Tie prakeikti prekybos tinklai…

 

Net pats tvirčiausias Seimo Ąžuolas pasimetė, kai išvydo to dar neišvaikyto apkerpėjusio stagnavime Vilniaus Universiteto xpertų išvadoje, tokios įžūlios lobistės –  Birutės Vainienės trumparegę pseudomokslinę hipotezę. Buvo parašyta, kad Seime Tomilinui dar tik bandant pramušti papildomą mokestį prekybos tinklų oligopolio karteliui, jie ex ante[2] užkels visas kainas. Juk ne šiaip sau vakar TV žinios parodė naują kainą – 4.94 vietoje buvusios 4.49. Neatlaikė ir pačios Rimos Baškienės geriausi norai padidinti LVŽS reitinginius šansus, nuo 3.14 į 4.13. Numerologiniai triukai bei skaičių magija  užliūliavo ir ją.

Tai kame gi reikalas? Ogi, tame, kad pats Pranckietis, kurio Karbauskiui nuversti nedavė force majore –  tie patys tinklai bei Kurlianskis, teužsakė tik vieną liberastiškai  tendencingą ekspertų komandą, nors prie profesoriaus Jovaišos durų stovėjo ir naivūs krikščioniškesni bei kairesni VDU ir Riomerio žmonės. Moralas būtų toks ekspertų pusės puslapio rašliavas valstybei kainuosiančias naujus melejardus  – „doveriaj no proveriaj“ trečia nuomone. Ji gi būtų tokia: įvedinėjant tokį mokestį iš tiesų būtų laikinas trumpo periodo kainų šuolis, tačiau atsirastų galimybė pamažu atsigaivalioti smulkiems ir vidutiniams prekybos taškams konkuravimu su tinklais už pirkėją  – kainų mažinimu nuo 4.94 iki 4.49 procentinių punktų. Anyway, dar daugiau – netgi, jei tie tinklai vėl akiplėšiškai imtų dempinguoti smulkesnius konkurentus nerealiai mažesnėmis kainomis ant savikainos ribos ir bandytų vėl subankrutinti įkyrius konkurentus, rinkėjas, vis tiek, laimėtų. Kaip ir Tomilinas savo labai jau abejotinoje Kupiškio – Labanoro apygardoje. Tai tuoj pat   paakintų tebesnaudžiančią konkurencijos tarybą atimti melejardą iš tinklų ir gražinti jį nuskriaustiems smulkiems ir vidutiniams taškams, kaip ir Plytniką į jo ankstesnę tarnybą. Tokia yra realybė.

 

Žinoma, Tomiliną ir visą visai nevalstietišką Širinskienės frakciją prieš tris dienas galutinai išmušo iš vėžių tas faktas, kad Sabatauskas dūrė pirštu į Konstituciją bei Teisėkūros įstatymą, kurių pakeitimui ex ante reikia bent 14 mėnesių, tačiau kas gi trukdo Skverneliui įregistruoti skubiai pateikimo  tvarkai tą teisėkūros proceso pakeitimą, leidžiantį tokius mokestinius šposus krėsti ir Soc.reikaliukų komitetui, nekalbant apie Mokslo komitetą su akademiku Romu Lazutka paspirtyje visoje mokestinės politikos archeologijoje. Tomilinui beliktų tik pasispjauti į rankas ir surašyti naujus mokesčių tarifus įsigaliosiančius nuo 2020 metų sausio 13-os. Kas gi drįs pakelti ranką prieš patriotizmą – Rasa Juknevičienė jau tiū tiū? Žinoma, nebent, Šakalienė, kuri  tuoj pat viską apskųstų Žalimui į Konstitucinį, tačiau kol aname naujai bylai ateitų eilė, kuri dabar meta procesus į 2023, kuomet užtruks ES parama nuo 7 iki 5 milijardų, nenorintys susikonfūzyti nauji seimai – o dauguma rinkėjų yra ir pirkėjai,  dar spėtų priimti bent penkias reikalingas akyse tirpstančiai valstiečių partijai konstitucines pataisas, kad viskas būtų „čiki“. Laimėtų ne tik 2021 metų žmogus Tomilinas, bet ir visa liaudis bei tauta.

Man tebelieka pati didžiausia paslaptis, kodėl labai nuovokus profesorius iš sunaikinto Šiaulių universiteto –  Arūnas Gumuliauskas nenusivedė tų xpertų į Seimo rūsį, neiškvotė gerai išpėręs kailį, nenuplėšė jų antpečių, neatėmė ekspertinių pažymėjimų su visais aukštojo pseudomokslo diplomais ir futbolu neišspyrė lauk pro Seimo I rūmų dvigubas duris už akivaizdžiai ne tik antivalstietišką, bet ir antivalstybinę veiklą.

 

Mūsų ginkluotės ir branduolinio nusiginklavimo reikalai

 

Mūsų garbiajame Seime nuolat lankosi amerikiečių kongresmenai, o Rusijos dūmos žmonės elgiasi delikačiau – direktyvas, kaip dar nenustatė Bakas, seimūnams perduoda visai ne per Rozovą ar Mindaugo Basčio netinkamus nepatariamajam darbui užsilikusius patarėjus.

Tai kodėl gi iki šiol visiems neatidengti politinio lošimo kortų, kad ir AM Brazausko salėje, bendrai sugužėjus tiek USA kongreso nariams – Shimkui, Bloomenthal ir Boozman su patarėja Condoleeza Rice asmenyje  bei tiesioginiu karštos linijos ryšiu su Pompeo iš vienos pusės, ir su Mironovo frakcijos Dūmoje „Spravedlivaja Rossija“ nariais – kosmonaute Valentina Tereškova ir dar ta Valentina iš Piterio – pavardė užkrito tavju… Taigi, kad Matvijenko su „Jabloko“ lyderiu Jevlinskiu paspirtyje.

Juk vakar nauja rusų raketa, kaip paskaičiavo pats Putinas, skriejanti  8 kartus sparčiau nei garsas,  paleista iš lėktuvnešio “Admirolas Kuznecovas“ taikiame Murmansko uoste tris kartus apskriejo žemės rutulį ir planingai  ledjūryje krito „Green Peace“ panosėje bei užmušė tris jūrų ruonius, kurie buvo ne ruoniai, o norvegų šnipai su akvalangais. Todėl apkrovų ir neatlaikė to „admirolo“ kabeliai ir kilo gaisras net 600 m2 plote su toli nueinančiomis pasekmėmis.  O kas būtų nutikę, jei ta raketa būtų nukritusi prie Seimo barikadų ar, neduok, die prie Kirkilo frakcijos kabineto lango? Ar ant visos Baltijos asamblėjos? Valstybinės laidotuvės, kai biudžeto graži dalis jau iš anksto pasidalinta ir išvogta? Pasiskaitykite bent Arūno Dulkio slaptą pranešimą Žmogaus teisių komitetui – visi turi teisę į lygų apdalinimą malonėmis.

Kas gi turėjo būti šiandien Seime daroma? Ogi, sukiautęs ir abuojas Kirkilo-Bernatonio duetas tematantis vien Konstitucinio teismo ir Restauravimo instituto direktoriaus krėslų perspektyvą, visgi, visu smarkumu, turėjo traukti į darbotvarkę rezoliuciją dėl skubaus Saugumo tarybos posėdžio sušaukimo Jungtinėse Tautose. Bet be Lino Antano Marijos Linkevičiaus, kadangi jis labai reikalingas minimų trijų kongresmenų ir tiek pat dūmos narių Vilniuje pasitarimo kėdžių sustatymui bei sveikinimo kalbos išrėžimui, prieš pasirašant bendrą esminio branduolinio nusiginklavimo sutartį su bendru paslėptų po Uralu ir gintaro kambaryje po Karaliaučium SS-20 ir „Iskander“ bei „Patriot“ po Alytaus padangų perdirbimo fabriku demontavimu ir perlydymu į …savaeigius sumaniai išmanius traktorius. Manote, Karbauskis ar Gaižiūnas atsilaikytų prieš galimybę pirmiems tai išbandyti savo kukliuose ūkiuose?

Kas gi kaltas, kad šiandien Seime nebuvo priimta tokia rezoliucija? Pirma, Kirkilas su Bernatoniu, vėlgi, eilinį kartą prasnaudė tokią neregėtą galimybę po vakarykščio gaisro Murmanske bei kiek anksčiau – Alytuje, nes nežiūri vakare žinių, o klausosi Marijos radijo. O, antra – viską, taigi, sugriovė asmeninis Gražulio kerštas per Aplinkos ministrą Mažeiką neformaliam opozicijos lyderiui  Gabrieliui, kadangi šis kitąmet planuoja atnaujinti  ir perregistruoti visą Austėjos Mortos automobilių ūkį 17-oje garažų. Ir bent taip eilinį kartą įkasti dėl nesantuokinės dukros Palangoje neįrašymo į Klaipėdos gimnaziją dėl ko ten Mortai ir teko skubiai likviduotis. Ir kas ten žino, ar ne Petras iš pykčio ir chromą uostamiestyje paskleidė. Kadangi Seimas labiau linkęs stebėti visokius politinius cirkus, o ne žvelgti pro AM Brazausko salės rakto skylutę, tai šio dienos įvykiai Seime būtų juoda lemtimi paženklinę visą žmonijos planetos ateitį, jei ne ta Mokslininkų sąjungos rezoliucija iš seimūno Lauros Stacevičiaus, savais sumokėjusio už briedžio mėsos su bruknių uogienės padažu buterbrodus bei naujutėlių Brazilijos Amazonės plantacijų  kavą,  malonės. Esminė rezoliucija, pakeisianti visos planetos ateitį ir apaugusi net esminių 13 pataisų. Žiūrėk mokslinčiau, JFKennedy dvasia, ką gali duoti valstybei, o ne įžūliai reikalauti iš jos.  Tarp ilgos graudžiai ilgos rezoliucijos papildymų ir trejetas mano, bet apie tai, jau sekantį kartą.

[1] https://camelia.lt/nuo-persalimo/85668-pertusinas-forte-sirupas-100ml.html

[2] Lot. „iš anksto“

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s