KASANDROS SINDROMAS PADEGĖLIUI  

KASANDROS SINDROMAS PADEGĖLIUI  

stutis K.Urba

 

 (ištrauka iš romano „Dosje 1700000077“)

Kęstutis K.Urba

MASKVA, 2019 balandžio 5 d. Rusijos karo žvalgybos (GRU) būstinė – Pabaltijo operacijų krypties  vadovo generolo Jevgenij Vladimirovič Sokolov kabinetas.

– Zdravija želajem, generole, – sveikinasi neatsipeikėję po vakarykščių pagirių pulkininkai

– Prisėskite…prisėskite. Kas geresnio, ereliai?

– Viskas būtų pavykę pagal planą, jei toreodorai… Madrido „Realas“ nebūtų supasavęs prieš jankius, užpildžiusius Kauno „Žalgirį“. Pablo agentūra normaliai prasisuko aerouoste  – nurovė reikalingą  laidelį nuo navigacijos bloko ir visa komanda turėjo tūpti ispanų kariniame aerodrome, Jevgenijau Vladimirovičiau…ik..

-Na ir kas?

– Visi litovcai patyrė užasą… O jų tarnybos tebesnaudžia nors tas urodas svoločius Urba iš anksto ir prirašė, kad mes atakuosime ir Madride.

– Jis nepavojingas – Kasandros atvejis. Graikų mitas yra, kad Kasandra viską išpranašaudavo, tačiau niekas nepatikėdavo…Kaip ten mūsų CASK? Krepšinyje ir ledo ritulyje?

2019 m. balandžio 5 d., Vilnius.   Lietuvos kariuomenės savanorių susitikimas. 

– Taip ir yra. Vėl bėgimas karinio aerodromo taku, Mažeikiuose Skvernas su Lenkų premjeru atidengė riedulį Lenkijos prezidento Kačinskio sudužimo su laineriu atminimui, o maskoliai ant to užtempė blogą žinią iš Madrido, į kur buvo sutelktas visas Lietuvos fanų dėmesys,  -dėstė pastebėjimus Urba.

– Per Žiemelio kontoros lėktuvą.  Smigo žemyn, bet likus 30 m iki žemės – atsitiesė. Gerai, kad ne žiauriausias atvejis, bet išpūtė nervą ir per Šarą nerealiai[1]. O dar ir „Rollling stone“ lyderis Džageris ligoninėje . Montrealio ture

– Sakai riedulys – rolingai? Na čia jau gal pernelyg. Nors kas žino – kremliaus rankos ilgos, įvaizdžiu jie būna sulošia ir globaliai. Dabar dar ir BOEING – pagrindinio USA simbolio diskreditavimo operacija eina. Jeigu  įvaizdžio trikampio semantika eina ir per Kanadą: Montrealis-Lietuva-Madridas, supakuojamas į 17 colių ekranų įstrižaines, tai dabar viskas, tikriausiai atsisuks prie mūsų ledo ritulininkus, pagaliau perėjusius į I divizioną.

– Putleris ant uniformas chokejisto atstovauja „C“ penektą, ir mūsų KASParaitis su „C“ ant uniformos parodytas per TV

– Tai gal aviareisas į Kazachstaną su mūsų ledo ritulio rinktine, kuri prieš 80 metų tarpukaryje buvo Europoje stipriausia irgi ant grušnikų taikinio?

– Visko gali būti… tada rusai su savo vadeiva tam kontekste atrodys aukomis. Visko. Iki –aš bėgu…ir spustelėkime tarnybas abu.

– Neišskaičiavo tarnybos Madrido diversijos, nors tai elementaru.

-Nedaspaudžiau… nors ir su pačiu Sergejum Jovaiša prieš rungtynes Atėnuose, kad nenumuštų lainerio kalbėjausi.

2019 m. balandžio 6 d., Vilnius.   Krepšinis yra mūsų religija, taigi, per nervus ir fanams, ir patiems krepšininkams. Krenta į krepšį, vos nenukrito lėktuvas. Kaip jie dabar skris į Turkiją prieš Stambulo Fenerbachčę? Betgi, tai veikia tik keletą mūsų snaiperių – Grigonį ir Milaknį. Kitiems amerikiečiams tai negalioja. Tačiau Dariaus ir Girėno tauta, o labiausia kauniečiai gavo per nervą.

Bet dabar svarbiausios politinės įtampos eina per Ukrainą. Nepatinka man tas artistas Zelenskis. Iškilo per serijalą. Vėl Karbauskio „Naisių vasaros“ technologija? Ir metė Porošenkai pirštinę – debatai stadione. Kur buvo legendinis futbolo mačas – hitlerininkai … vermachto komanda prieš belaisvius raudonuosius… šie nenusileido… po rungtynių sušaudė… atminimo akmuo yra prie stadiono ..vėl  kažkoks grušnikų rollingstounas…todėl  vokietės Andželos Merkel „pagalba“ Porošenkai gali atsisukti stadione prieš jį patį. O Zeleneskis dirba pagal NLP metodiką  – „…Porošenka TĖ“ frazė ir TĖmošenko. Gal maskoliai apgavo jau ir patį Kolomojskį  – įpiršo frajerį. Timošenka – kovotojas su pokario kriminalinėmis bandomis  figūruoja ir jų serijale „Štrafnik“, kurį šiomis dienomois rodo per Pervyj Baltijskij. Dar vienas serijalas… gerai suręstas, išmoko statyti juostas… o serijalai veikia… kaip ir mus visus vaikystėje laksčiusius tvoromis kapitonais Tenkešais… o ir kiek keturių tankistų kiemuose buvo privisę… betgi mus, puldavo ir atamano gauja su botagais… Taigi, pagrindinė „Štrafnik“ įvaizdžio kryptis turėtų būti rinkimams Ukrainoje dėl Timošenko… kuris gaudo „padegėlio“ – Pogorelyj gaują. Realybėje tikėtinas ukrainiečių-lietuvių blatnųjų susivienijimo atidengimo scenarijus.  O ta sučka emgėbisto žmona, ar ne aktorė lietuviška pavarde? Scenarijus ryškiai karo žvalgybos naudai prieš konkurentus ir MGB su „draugu Berija…“ jie suvedinėja sąskaitas ir čia… kurie kietesni: gebistai ar grušnikai…bet kas yra padegėlis pas mus dabar?  Liudas Vedeckis nuo Radviliškio. Naglio Puteikio padėjėjas…pastorius…. Amerikoje baigęs mokslus… Kovo 26 ryškus namo padegimas  23 val. – ugnis nuo palangės ant durų ir supleškėjo iki pamatų…suvirinimo aparatai… spėjo atitraukti ekskavatorių… esu sukonfliktavęs internete… dabar jis Vaišvilos organizacijoje – revizorius…

Zigmas tai eskalavo paakintas tokio Donato Šulco kartu su nauju išpuoliu prieš expremjerą Butkevičių  viešai paskutinėje spaudos konferencijoje, nors ji turėjo būti skirta vien rinkimams į prezidentus… nagi pasižiūrėkime atidžiau – kas kontekste kriminalinėse ir gaisrų suvestinėse? Bingo… Gaisras Radviliškyje gelžkelių depo  kilęs 23:23. Ir dar Puškino gatvėje.  Numerologiškai – 23 vasario  yra rusų kariuomenės diena. Tai žymiai labiau žinoma vyresnei kartai, nei mūsiškė lapkričio 23. Grušnikai  mėgsta tokią simboliką. Pavaizdavo save to Vedeckio gaisro kontekste save aukomis.  Kam to reikia?  Ir Donato Šulco fizionomika išlindo šios dienos „Šventadienio minčių“ geros laidos apie Giedrimienę kontekste. O tokia Saulė Giedrimaitė, taigi, kad Seimo TV laidų vedėja. Interviu su Vedeckiu, kurio brolis žuvo tamsiomis aplinkybėmis išlenda „Laisvame laikraštyje“[2].  Zigmo pareiškimas, kad Butkevičius su Radviliškio meru Čepononiu kreiptųsi į generalinę dėl pilno ištyrimo iškišamas lochų lankomoje svetainėje ekspertai.eu[3], kurios studiją su pressjazztv žvalgiau gerą pusmetį, kol iš ten manęs neišspyrė Miliūtė su Naku bendrame spektakliuke. Ta LRT fifa ant smailų kablukų į Sąjūdžio informacijos agentūrą buvo atvesta Medalinsko, kuris važinėjo į Maskvą 14-u vagonu…Miliūtė išpurvino kardinolą Vincentą Sladkevičių prieš  šimtmečio vasario 16. Kas ją dabar tampo už virvučių po VSD Vilniaus skyriaus šefo Valdo Kvaraciejaus žūties? Kodėl su šautine žaizda buvo surastas kovos su teroru VSD (6-to) skyriaus vadas buvęs Kaišiadorių prokuroras Paukštė? Gal nervai neatlaikė… per daug žinojo ir per daug norėjo… Tai kas per velniava eina per tą padegėlį Liudą Vedeckį? Aprašymas lakoniškas toks: „apie 23 val. Radviliškio rajone, Pavartyčių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė pastato stogas, išdegė namo vidus, sudegė namų apyvokos daiktai ir dirbtuvė su įrankiais. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo ūkinį pastatą ir ekskavatorių“.

Viso to didžiulio pjuvenų gaisro Radviliškyje, kurį gesino net 12 dienų rinkimams 2016 kontekste priminimo dabar garsinime suplakant visa tai per dūmus iš virvės arba ne visai taip, su expremjeru Butkevičium?

Nė velnio – gaisras 23:23 kilo ne Radviliškyje, o Vilkaviškyje: „23.23 val. Vilkaviškio rajone, Lakštučių kaime, liepsnojo garažas ir dalis ūkinio pastato. Gaisro metu garažas ir jame buvę daiktai sudegė, taip pat sudegė medinė ūkinio pastato dalis, motoroleris ir kiti ūkio bei namų apyvokos daiktai. Ugniagesiai išsaugojo šalia esantį gyvenamąjį namą, lauko virtuvę, mūrinį ūkinį pastatą, žemės ūkio techniką, išgelbėjo 5 vištas, 20 viščiukų ir šunį[4].“

Taip ir yra – Radviliškio rj. ex-premjeras yra gimęs ir augęs, o kaip politikas kilo nuo Vilkaviškio, ir ten būdavo renkamas į seimą. Bet ne 2016. Todėl, matyt, galvoja balotiruotis 2020 Radviliškyje. Kur įkalčiai? Įkaltis ir tam serijale „Podkidyš“ – „musorų“ automobilio numeriai 23-01.

Reikia būti atidesniam, senstu, nes anas yra pavaizduotas oficialiai taip: Apie 5 val. ryto gaisras kilo Radviliškyje, Puškino gatvėje, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio prekinių vagonų depe. Atvykus ugniagesiams, patalpose tvyrojo daug dūmų, metalinėje 200 l statinėje degė tepaluoti skudurai.

Ką mano D.Jauniškis? Jauniškis nieko nemano, kol jo nesutiksiu vėl pats, nes jo tarnybos į tokius dalykus nekreipia dėmesio  -jos varinėja geopolitikas arba man skundžiasi, kad čia rusai visiems per snukius kerzais važiuoja, kaip aiškindavo „Jautis“ – GK. Kaip jis ten dabar sukovojo su pinigų plovimu „Danske banke“? Bet nereikia nukrypti nuo pagrindinės temos.

Štai ir, pagaliau, paaiškėja kodėl visa ta velniava GALIMAI. Balandžio 4 d. ir NATO septyniasdešimtmetis, ir Antano Smetonos prezidentavimo pradžios šimtmetis. Ta proga pas Edmundą Jakilaitį TV  „Dėmesio centre“ du buvę prie Grybauskaitės premjerai – A.Kubilius ir A.Butkevičius. Užtat juos ir „kala“ abu žemiau juostos šiomis dienomis pagal grušnikų scenarijų. Vienas ir taip gatavas –neišrinko Europos tarybos sekretoriumi.  O gulinčius ne visada net ir grušnikai spardo.  Kad juos abu kvies šimtmečiui pas Edmundą, informacija bus nutekėjusi iš Jakilaičio aplinkos režisierių gal prieš mėnesį. Spėjo kremlius suplanuoti aktyvias priemones. GALIMAI.  Kaip ir tam premjerų Butkevičiaus-Medvedev susitikimui Piteryje, kai  kontekste buvo surastas su šautine žaizda Josvainiuose socdemų skyriaus vadas Uspaskich tėvonijoje. Vilkaviškio socdemų tragiška avarija su žūtimis, Martyno Budraičio žmonos, atseit, pasikorimas… tad nieko nuostabaus, kad tiek išpuolių vėl bulvarinei liaudžiai, kuri studijuoja Drižiaus laikraštį ir serga Nako-Glazkovo portalu  -pasmaguriavimui: vagys, padegėjai, korupcija, dangstymai.

Bet, negi, toks lošimas eina tik dėl NATO 70mečio, kuriam patvarkė Šenderovičiaus atspindį –Šenderovą ir dėl Smetonos šimtmečio? Nė velnio. Tai tik įžanga į prezidentinę rinkimų kampaniją, kurioje „atkalinės“ visais įmanomais būdais expremjerą A.Butkevičių, nes jis mėgiamas savo nuoširdumu paprastų žmonių terpėje, o tai reiškia balsų atiminėjimą iš S.Skvernelio, kito pretendento Vytenio Andriukaičio, kuris neturi jokių šansų,  naudai. Todėl polit-technologai ir bus suprojektavę visą priešrinkiminį serijalą dabartinio premjero naudai. Dar ir rinkimų į seimą 2020 kampanijai, kad kažkuris pseudožalias ir pseudovalstietis laimėtų prieš Butkevičių vienmandatėje ir būtų plėtojamas žaliasis „maras“ – Šiaulių rj. ir Šiaulių meras į dar neužkariautą Radviliškio rj.. Todėl ir yra JAU vėl eskaluojama visa to baisaus ilgo gaisro Radviliškyje gamtosauginė tema dėl kurios kaltu yra daromas pats …Butkevičius.

Betgi, visa tai yra naudinga KAM? Ogi,  S.Skverneliui ir R.Karbauskiui GALIMAI, nes nepagautas –  nevagis. Ir net, jei expremjeras Butkevičius kreiptųsi į generalinę ar net į VSD, šie vargu ar ką nors atkastų – kodėl Vedeckis gaisro naktį nakvojo kitur – Šeduvoje. O jo advokatei tokia aukštoji politinių spec,tarnybų braižo  matematika, vargu ar įkandama. Jei ji pati ne iš komandos. Galiu aš pats parašyti generalinei – nieko neatrašys, nes lošia „durnių“. Atmestinį. Tokį „Podkidyšą“ – irgi gerą serijalą iš „Pervyj baltijskij“, kuriame porevoliucinis Novgorodo banditėlis atsitiktinai įsitrina į šauniosios tarybinės milicijos gretas Piteryje ir dar šauniau gliaudo vieną bandų nusikaltimą po kito. Dalyko esmė, kad jis velniškai panašus į VAD apsauginį iš Seimo III rūmų, ar ne Jura vardas, kuris budėjo prie praėjimo antradienį, kai Seimo konstitucijos salėje buvo gera miškų konferencija. Tai kas gi bus toliau? FSB vėl užmetė meškerę VAD kryptimi. O nuo čia iki būsimo Prezidento Gitano Nausėdos apsaugos kompromitavimo dėl mafijinių ryšių vienas žingsnis. Panašiai, kaip buvo Adamkaus.  Ikonos, narkotikai, prekyba ginklais ir žmonėmis. Ar maža šaunių scenarijų? O dabar eina operacijos parengiamasis etapas – psichologinė įtaiga, kad tokia ir tokia fizionomika veikia tokiam ir tokiam kontekste. Intelektualu.

O ir mane patį mūsų komsomolka iškišo 1 puslapyje tiesiai per balandžio 4d.

Ne prieš gera. Jaučiau, kad per TV mano nedraugas SAM viceministras Šešelgis ne šiaip sau paskelbė, kad pradeda galioti įstatymas, leisiąs priverstinai gydyti pavojingus padegėjus, o teismas nuteisė Šešel 7 metams už šnipinėjimą GRU naudai Klaipėdoje bei LNK iškišo ispanų siaubo filmą „Šešėlių namas“, nors jis angliškai vadinasi kitaip : „Marrow bone“. Apie tėvą žudiką. Apleistas senas namas. Prieš kiek metų numečiau jauką grušnikams suvaidinęs seno fotelio sudeginimą greta ‚Pandoros“ skrynios ant Vilnios kranto? Prieš dvidešimt. Ne… prieš kokius 13.  Tai jie ir užkibo ant padegėjo. Turbūt, ir bendrabutį padegti suplanavo „Burning man“ motyvais.

  Užupyje „Galeroje“  Užupio angelo skulptoriaus Vilčiausko paroda, po mano buvusiu langu virš jos – išpaišyta padegėjo motyvų freska, Vilčiauskas yra tos degusios 18 m. aukščio pjuvenų krūvos firmos savininkas: toks nekaltas sutapimas po 44 m. Romo Vilčiausko sodybos Molėtų rajone sudeginimo, kur supleškėjo  visas jo turtas.  LRT „Labas rytas“ rodo fotografą Požarską (požar. rus. gaisras)   su paroda apie neVADą, kurioje vyksta fantastiški „Burning man“  -degančio žmogaus festivaliai, todėl kada kils „gaisras“ VAD – tik laiko klausimas. Požarsko fone – geltonų plytų siena, tokia kokią turi ir G.Nausėdos štabas, kokia yra ir N.Vilnios grupuotės vadeivos,  mano paties traukto  iš heroino, namuose. Todėl tikėtina, kad maskvėnų žvalgybų „kiaulė“ yra suplanuota per mane, VAD apsauginį  Jurijų – kartais pašnekina, N.Vilnios grupuotę, kuri susijusi ir su Tytuvėnų komplekso padegimu bei auksinių monstrancijų dingimu, ir dar su padegimais Radviliškyje, kaip ir Vedeckio namu. Ir viskas tam, kad maskoliai nori laimėti – atsilošti Turino drobulės gaisro operacijoje su kun.R.Mikutavičiaus nerastais paveikslais. Prokuroras Irmantas Mikelionis – kurse, bet jis Janutienės per Pašilį išspirtas į Moldaviją. Labai tinka, nes toks juodbruvas. Bet labiau neša į įtalą.

Puikus siužetas ne tik detektyviniam romanui. Politiniam kriminalui. Realiam. Bet čia ne Amerika, čia Lietuva, kur  beveik visiems viskas yra dzin, išskyrus valdžią ir pinigus bei savą kailį. Galimai.

Kas dar tame TV ekrane? Vakar buvo saugaus eismo diena. Užvakar rodė Alytaus pensininkus savanoriškai perlaikinėjusius, bet neperlaikiusius vairavimo teisių. Vakar buvo skalambijama, kad Alytaus ligoninei ir poliklinikai trūksta  medikų, nors buvo finansuota net 17 studentų iš kurių tik 5 pasiliko. Ką visa tai reiškia dar ir rodytos blondinės kontekste? Kad bus svarbi diversinė avarija užpainiojant pensininkus. Kur ir dėl ko bei kada? Numerologija 17-5 rodytų į gegužės 17ą. Aišku, kad ant to savanorio, padėjusio galvą kovose su bolševikais –  Juozapavičiaus tilto. Jei daug trūksta medikų –reiškia galimai suplanuota didžiulė. Pavyzdžiui su fura, kuri atsitrenks į autobusą dėl blondinės kaltės, o autobusas kris į Nemuną. Grušnikai pajėgūs ir tokiems dalykams –būtų dovanėlė Grigaravičiui, kuris taip ir neišaiškino to finansų viceministro sudužimo Alytaus aerodrome aplinkybių. Kas dar gali nutikti? Gan tikėtinas ir gaisras Šeduvos bažnyčioje artėjant Šv.Velykoms, nors ir nebūtinai joje. Jei Alytuje ant Juozapavičiaus ir Ramanausko Vanago, tai Radviliškio aplinkoje, gal ant šv.Juozapo bažnytėlės – jei tokia ten yra iš vis. Reikės pasidomėti, nes Šv.Juozapo darbininko bažnyčios sudeginimas Klaipėdoje prieš dvidešimt metų taip ir neatskleistas. Juk Donato Šulco fizionomika šio ryto LRT „Šventadienio mintyse“, kurios charakteringai rudokos, tikriausiai, nebe šiaip sau.

(b.d.)

[1] https://www.15min.lt/24sek/naujiena/lietuva/kauno-zalgiris-apie-ekstremalia-kelione-namo-didelis-dekui-pilotams-875-1126814

[2] https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8404:mero-a-cepononio-kritikams-nesiseka-viena-nuzude-policininkai-kito-namas-sudege&catid=47&Itemid=101

[3] http://www.ekspertai.eu/kol-kas-nesulaukta-socialdemokrato-algirdo-butkeviciaus-pretenzijos/

[4] http://pagd.lrv.lt/lt/paros-ivykiai/2019-m-kovas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s